Menu
Your Cart

ÖZEL USTA İŞÇİLİKLİ TRABZON KAZAZLI İŞLEMELİ KUKA TESBİH K12

ÖZEL USTA İŞÇİLİKLİ TRABZON KAZAZLI İŞLEMELİ KUKA TESBİH K12
New
ÖZEL USTA İŞÇİLİKLİ TRABZON KAZAZLI İŞLEMELİ KUKA TESBİH K12
Free Shipping
This product is suitable for free shipping.
  • Stock: In Stock
  • Product Code: K12
  • Weight: 0.00
25,350.00₺

Kuka tespih nedir ?

Kuka tesbih diğer tesbihlerden farklı olarak ağacı gövdesi ya da parçalarından değil kuka ağacının meyvesinden yapılmaktadır. Kuka ağacının meyvesi hindistan cevizine benzer ve tropikal bir meyvedir.

En önemli özelliği mikropları kırmasıdır. Ülkemiz iklimine uygun olmadığından dolayı Türkiye’de kuka ağacı yetişmez. Daha çok tropikal iklime sahip ülkelerde yetiştirildiği görülür. Tesbih haline getirilmesi için ise içindeki sıvı temizlenir ve kalan kısmı ile tesbih yapılır. tesbih olarak tercih edilmesinin en büyük özelliklerinden biri de sert bir meyve olmasıdır.

Kaygan ve hafif olması tesbih yapımı için kullanılması için uygundur. tesbihin mikroplarını kırmasının yanı sıra kullanıldıkça yani tesbih yapıldığında çekildikçe kararma yapmaktadır. Bu da kullanıcılarda daha fazla ilgi uyandırıcı bir hal almasına sebep vermektedir. Kuka tesbihin kararması için ekstra bir şey yapmak gerekmemektedir.

Aktif kullanılması yeterlidir. Bir detay ise karardıkça değeri de bununla birlikte artmaktadır. Bunun dışında da tesbih ustaları kararmayı kolaylaştırmak için ceviz yağı kullanılabileceğini belirtmektedirler.

Write a review

Note: HTML is not translated!
Bad Good