Tesbih Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tesbih Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Erkeklerin günlük hayatları içerisinde sürekli yanlarında taşıdıkları en özel aksesuarlar arasında yer alan tesbihleri seçerken nelere dikkat etmemiz gerektiği sorusu hepimizin aklının bir köşesinde mutlaka vardır. Bu yazımızda sizlerle bu soruya hep birlikte cevap bulacağız.

Dua edilirken ya da genelde günlük hayatın stresinden kurtulmak için çekilen tesbihin model ve çeşitlerinin oldukça fazla olduğunu göreceksiniz. Bu değerli ve önemli aksesuarın koleksiyonerleri de çok sayıda mevcuttur. Tesbihin üretimi sırasında kullanılan doğal taş tesbihleri pahalı ve özel bir aksesuar yapmaya yetiyor. Peki böylesine özel bir aksesuar olan tesbihi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

TESBİHİN YAPILDIĞI MALZEME

Aslında bir tesbihin değerini belirleyen en önemli özelliği yapımında kullanılan ürünlerdir. Çok sayıda üründen tesbih üretildiğini görebilirsiniz. Kehribar, gümüş, ağaç tesbihler en çok tercih edilen tesbihlerdir.

GERÇEK KEHRİBAR TAŞI NASIL  ANLAŞILIR?

Kehribar taşının doğada az miktarda bulunuyor olması ya da çıkarılıp işlenmesinin zorluğu kehribar tesbihlerin fiyatını arttırabiliyor. Uygun fiyatlı şık ve göz kamaştıran kehribar tesbihler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Doğal kehribar taşı doğada oldukça az bulunan ve çıkarılması zor olan değerli bir taştır bu nedenle de gerçek kehribar olarak bilinen damla kehribardan yapılan tesbihler piyasada oldukça pahalıdırlar.

Piyasada gerçek kehribar satın alamayan tesbih tutkunları için kehribar tozundan üretilen ve ona nazaran daha ucuz olan sıkma kehribar tesbihler bulunmaktadır. Dilerseniz bütçenize daha uygun olan bu tip tesbihleri de tercih edebilirsiniz. Ancak sıkma kehribar olarak satılan bir ürünü kesinlikle damla kehribar ile karıştırmamalısınız. Kesinlikle alışveriş yaptığınız web sitelerde veya mağazalarda ürün bilgisi ve özelliklerine özenle dikkat edin. Güvenmediğiniz, satıcısına ulaşamadığınız bir markadan alışveriş yapmamanızı öneririz. Çok geniş ve ilgileneni çok olan bir piyasaya sahip olunduğu için tesbihler arasından her bütçeye uygun tesbih bulmak mümkündür. Ancak özel işçilik sonucu üretilen bir aksesuar sahibi olmak istiyorsanız hem bütçenizi biraz genişletmeli hem de güvenilir satıcıları tercih etmelisiniz. Eğer sahip olduğunuz ürünün gerçek olmadığını düşünüyorsanız ateşle ya da farklı yöntemlerle test etmek yerine bunlardan anlayan bir kişiye danışmanızı öneririz.

KEHRİBAR TESBİH YANAR MI?

Kehribar tesbih hakkında en çok sorulan soru ise kehribar yanar mı sorusudur. Tesbih yapımında kullanılan bütün doğal taşlar  ısıdan etkilenirler. Tabiki her maddenin etkileneceği ısının derecesi farklıdır. Kehribar tesbih yanar mı sorusunun cevabı ise evet olacaktır. Kehribar tesbihler yanar ancak bu bir ateşle karşılaştıkları zaman hemen alev alacaktıktır anlamına gelmez.

Damla kehribar tesbihler ısıya maruz kaldıklarında hoş bir çam reçinesi kokusu yaymaktadır. Çünkü reçine damla kehribarın hammaddesidir. Ancak yine de siz bu testler ile sahip olduğunuz ürüne zarar vermek yerine bir bilene danışsanız iyi olur. Ya da dilerseniz sitemizi ziyaret ederek güvenilir tesbih alışverişi yapabilirsiniz.