Geçmişten günümüze tüm din ve kültürlerde tesbih kullanımının varlığı bilinmektedir. Bunun en önemli nedeni ise bu ürünlerin insanların manevi yönlerine hitap ediyor olmasıdır. Ancak tesbihler sadece manevi rahatlama amaçlı kullanılan ürünler değildir. Özelikle içinde bulunduğumuz dönemde pek çok kişi tesbih koleksiyonu yapmakta ve tesbihleri bir hobi ve aksesuar olarak görmektedir. Bu anlamda üretilen tesbih modelleri hemen her zevke ve tarza uygun olarak tasarlanmaktadır.

 

Tan Tesbih, tesbih kullanıcılarının ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak birbirinden değerli taşlar ve usta işçilik ile kaliteli ürünler tasarlamaktadır. Sektördeki yolculuğuna 10 metrekarelik bodrumdaki atölyede başlayan markamız; günümüzde ünlü oyuncuların, siyasetçilerin ve hatta Arap Emirlerinin tercih ettiği bir dünya devine dönüşmüştür.

 

Usta İşçilikli Tesbih Modellerinin Üreticisi “Tan Tesbih”

 

Tesbihler, özellikle stres kaynaklı rahatsızlıklara iyi gelen ürünlerdir. Bu anlamda stresli işlerde çalışan ya da sorunlu ilişkiler yaşayan kişilerin tesbih kullanması tavsiye edilir. Ayrıca özellikle erkek hediyelik çeşitleri arasında ayrı bir yere sahip bu aksesuarlar, özel günlerde hediye edilebilecek en güzel ürünler arasında yer almaktadır.

 

Günümüzde koleksiyonluk tesbihler arasında değerli taşlardan imal edilen pek çok model bulunmaktadır. Bunlar arasında kehribar tesbih modelleri özel bir yere sahiptir. Sıkma kehribar tesbih, damla kehribar tesbih, sarı kehribar tesbih ve ateş kehribar tesbih gibi modelleri bulunan bu ürün, koleksiyonerlerin en çok rağbet gösterdikleri tesbih çeşitleri arasında yer almaktadır.

 

Tan Tesbih olarak kullanıcılar için sunduğumuz diğer modeller arasında ise Oltu tesbihler yer almaktadır. Erzurum’dan çıkarılan ve yapısı itibariyle kolay işlenebilir bir taş olan Oltu taşı, Erzurum halkı tarafından “Kara Kehribar” olarak da anılmaktadır. Yine gümüş tesbih ve kuka tesbih çeşitleri de usta işçilik ve kaliteli malzeme kullanarak imal ettiğimiz ürünlerimiz arasında yer almaktadır.

 

Tan Tesbih; “Sen Anlat Karadeniz” ve “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” gibi ünlü dizilerin resmi sponsorluğunu üstlenmiş, tesbih sektöründe ihracat şampiyonu olarak kendisini kanıtlamış bir markadır. Siz de koleksiyonunuza yeni tesbihler eklemek ya da sevdiklerinize değerli taşlardan üretilmiş kaliteli bir tesbih hediye etmek isterseniz tantespih.com üzerinden tesbih fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilir, bütçenize uygun olanını satın alabilirsiniz.