Menu
Your Cart

1000 Ayar Gümüş Trabzon Kazazlı Ateş Kehribar Tesbih AK1764

1000 Ayar Gümüş Trabzon Kazazlı Ateş Kehribar Tesbih AK1764
-9 %
1000 Ayar Gümüş Trabzon Kazazlı Ateş Kehribar Tesbih AK1764
Free Shipping
This product is suitable for free shipping.
  • Stock: In Stock
  • Product Code: AK1764
  • Weight: 0.00
3,500.00₺
3,850.00₺

Kehribar

 

Kehribar, çam ağacı ailesinden bazı ağaçların zamanla fosilleşmiş olan reçinesidir. Toplumda genellikle süs eşyası ve tesbih yapımında kullanılan çok renkli, parlak, yarı saydam ve bir yere gömüldüğü zaman ufak maddeleri kendine çekme özelliği olan bir taştır. Kehribara yapışan fosilleşmiş böcekler, yabani bitkilerin fazla oluşu, diğer taşlarda görülmeyen en önemli özellikleridir.

Kehribar yapımında kullanılan taşın içindeki böcek, yaprak ve çiçek kalıntıları hiçbir zaman bozulmayacak şekilde mumyalanmıştır. Kehribar, çeşitli kadın eşyaları dışında, tesbih ve ağızlık yapımında da kullanılmaktadır. Kehribar taşı, Tan Tespih tarafından gösterişli tesbih yapımında kullanılmaktadır.

Ateş kehribar, kehribar taşı ile başka maddelerin etkileşime girmesiyle ortaya çıkarılan değerli bir maddedir. 17. yüzyıldan itibaren günümüze kadar gelmiş olup üretimine halen devam edilmektedir. Ateş kehribar tesbihlerin en önemli özelliği zamanla kullanıma göre renk almaları ve daha güzel bir forma gelmeleridir. En çok talep edilen tesbih türüdür. Ateş kehribar takı ve aksesuar yapımında kullanılır, fakat en çok kullanıldığı alan tesbih yapımıdır. Ateş Kehribar ile yapılan tesbihler saydam yapısı ve göz alıcı parlak renkleri ile çok şık bir aksesuar olmaktadır. Ateş KehribarTan Tespih’ in ustaları tarafından işlenerek kaliteli ve gösterişli tesbihler haline getirilmiştir. 

Write a review

Note: HTML is not translated!
Bad Good